ENVIPARTNER, s.r.o. v Kopřivnickém magazínu

Podívejte se, jak zástupci společnosti ENVIPARTNER, s. r. o. předávali digitální povodňový plán pro ORP Kopřivnice v reportáži Kopřivnického magazínu. Reportáž o nás začíná v čase 1:31.

 

Digitální povodňový plán ORP Kopřivnice můžete navštívit zde.

 

 

Evakuační zavazadlo

Víte, co si vzít s sebou v případě evakuace? Jakých rozměrů má být evakuační zavazadlo? Jak na nic nezapomenout? Jak si vlastní evakuační zavazadlo poznám? Podívejte se, jak má evakuační zavazadlo pro případ nouze vypadat.

Ukázka montáže protipovodňového hrazení

Ukázka montáže membránového mobilního protipovodňového hrazení na ostrově Žofín na Praze 1. Použití tohoto systému na ochranu Paláce Žofín v Praze je také první ukázkou individuální protipovodňové ochrany významného objektu, která byla realizována v České republice.

 

Ukázka výstavby mobilních protipovodňových opatření

Dne 5.3.2011 na Základně Správy služeb hl. m. Prahy v Dubči probíhala stáž velitelů JPO, zaměrená na protipovodňovou ochranu, kde jedním z hlavních bodů bylo také ukázat, jak správně postupovat při výstavbě mobilní protipovodňové bariéry.

Záchrana z nebezpečného jezu

Zachránit člověka z nebezpečného jezu je i pro záchranáře velmi riskantní situací. S rostoucí oblibou sjíždění řek a kvůli častému hazardování vodáků se zvládnutí takovéto situace stává pro záchranaře součástí práce. Na řece Úpě proto v minulém roce proběhl nácvik záchrany.

Led na Bečvě

Následující video Povodí Moravy, s.p. ukazuje, jak to vypadá, když se podaří uvolnit ledovou bariéru, která se vytvořila na Bečvě u Hranic. Asi pětikilometrový nápěch měl obrovskou sílu a rychlost. Naštěstí docházelo jen k lokálním rozlivům, které nikoho neohrozily.

 

Záchrana osob při proboření do ledu

Zima s sebou nese jedno velké riziko - proboření do ledu. Jak se zachovat, jak se pokusit o sebezáchranu a jak pomoci jinému? Podívejte se na způsoby záchrany z ledu. Krátký dokument z cyklu Štěstí přeje připraveným.

Kardiopulmonální resuscitace

Kardiopulmonální resuscitace (KPR) je metoda, jejíž pomocí oddalujeme klinickou smrt a zamezujeme nevratným poškozením životně důležitých orgánů. Do KPR řadíme nepřímou srdeční masáž a plicní ventilaci.

Provádíme při zjištění známek zástavy oběhu – postižený nereaguje na silný podnět, nedýchá (mohou však být zachovány občasné lapavé dechy), je voskově bledý, rty, ušní boltce, špička nosu, nehtová lůžka jsou namodralá.

Zásahy při mimořádných událostech

Dne 24. 9. 2011 na Nových Mlýnech proběhlo společné cvičení českých a rakouských hasičů pro zásahy při mimořádných událostech a katastrofách, zejména při povodních.

Tísňová volání

Kam se obrátit, když potřebujeme pomoc. Jaká jsou tísňová čísla, jakou pomoc můžeme žádat, co musíme oznámit operátorům tísňových linek.

 

1 2