Hladinoměry - Zábřeh

Brníčko (Loučka)

Hladinoměrné čidlo je umístěno na mostní konstrukci na místní komunikaci v obci Brníčko. Provozovatelem je LVS MR Postřelmovsko. V případě zvýšených vodních stavů je varována obec Lesnice, která se nachází níže na toku a také příslušné ORP (Zábřeh).

Chromeč (Morava)

Hladinoměrné čidlo ve správě LVS MR Postřelmovsko je umístěné na mostní konstrukci silnice I/11 přes řeku Moravu u obce Chromeč. Obec dále varuje obec Lesnice, která se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).

Lesnice (Loučka)

Hladinoměrné čidlo je umístěno na mostku na místní komunikaci přes Loučku na okraji obce. Obec Lesnice dále varuje obec Leština, která se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).

Postřelmov (Morava)

Hladinoměrné čidlo je umístěno na lávce přes Moravu v jihovýchodní části obce Postřelmov. Obec dále varuje obec Lesnice, která se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).

Rohle (bezejmenný tok)

Hladinoměrné čidlo je umístěno na mostní konstrukci na místní komunikaci u č. p. 69. Profil kat. C kontroluje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemce zpráv hlídkové služby o výšce hladiny je Obecní úřad Rohle.

Zvole (Morava)

Hlásný profil kat. C se nachází na břehu řeky Moravy ve východní části obce. Profil monitoruje hlídková služba obce a varuje obce Lukavice a Bohuslavice, které se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh). Profil je vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Provozovatelem hladinoměru je obec Zvole.

Zvole (Zvolský potok)

Hladinoměrná stanice obce Zvole je vybudována na přemostění přes Zvolský potok v západní části obce. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemce zpráv hlídkové služby o výšce hladiny je Obecní úřad Zvole. Obec dále varuje obce Lukavice a Bohuslavice, které se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).