GISELLA - mobilní aplikace pro sběr dat v terénu

Česká mobilní aplikace pro sběr dat - GISELLA. Unikátní mobilní aplikace pro Android pro sběr dat a sdílení projektů vyvinuta českou firmou ve spolupráci s odborníky z Mendelovy univerzity.

GISELLA - sběr dat nikdy nebyl tak jednoduchý

Aplikace umožňuje získávání dat přímo z terénu. Body je možné ihned v přístroji editovat, přidat patřičný vzhled a různé atributy. 

 

Na své si přijdou jak začátečníci, tak pokročilí, kteří se v této oblasti pohybují. Díky aplikaci si ušetříte spoustu času se sběrem dat, vše budete mít přehledně na jednom místě a data můžete jedním kliknutím sdílet či importovat do počítače.

 

3 tipy, jak používat aplikaci GISELLA

 

Zmapování (nejen) svého města – díky jednoduchému uživatelskému prostředí aplikace umožňuje sledovat stav dopravního značení, veřejné zeleně, místních komunikací, inženýrských sítí, dětských hřišť nebo veřejného osvětlení. Napomáhá tak efektivně zaměřit různé atributy v terénu, spravovat a aktualizovat digitální pasport.

Starosta obce si nechal vypracovat  pasport veřejného osvětlení a místních komunikací. Data si importoval do aplikace Gisella, přičemž mobilní telefon má stále při sobě. V případě jakékoliv změny starosta může jednoduše aktualizovat ihned z mobilního telefonu, nebo provádět záměrně aktualizaci pasportů v daném časovém období. Kromě pasportů si může zaznamenávat další věci, na které běžným pohybem po obci narazí např. výmoly na komunikacích, rozbité obrubníky, nalomená větev na stromu, ale také sbírat podněty přímo od občanů.

 

Zaznamenávání přesné polohy pomocí GPS a rychlé sdílení s kolegy či přáteli. Nestačí vám pouze sdílet polohu? K určitému bodu si můžete přidávat audio záznamy, fotografie a videa dle vašich potřeb.

Koupíme si ovocný sad. Chceme zaznamenat polohu, druh stromu, případně aktuální stav a další atributy. Stáhneme si volně dostupný katastr nemovitostí a svoji parcelu importujeme do Giselly. Během roku monitorujeme sad, zaznamenáváme si výnosy, případně je doplníme o fotografie. Díky aplikaci budeme mít všechny námi zvolené atributy na jednom místě v jedné časové přímce.

 

Správa dat ze sociologických výzkumů nikdy nebyla jednodušší – různé místa, lidé, rozhovory, dotazníky. Mnoho atributů a dat, které je třeba zpracovat a zorganizovat. Tuto práci za Vás udělá aplikace hned při sběru dat, kterým přidá příslušné atributy, díky kterému bude budoucí práce s daty mnohem efektivnější a rychlejší.

Studenti vysoké školy mají za úkol vypracovat sociologický výzkum ohledně spokojenosti občanů dané lokality ve městě. Každý člen týmu zpracovává dotazník v jiné lokalitě města. Rozhovory mohou jednoduše nahrávat přímo do aplikace s přesnou GPS lokalizací. Nasbíraná data a dotazníky můžou jednoduše sdílet mezi sebou a exportovat do počítače se všemi vlastnostmi, které si studenti zaznamenali.

 

V čem GISELLA vyniká?

 • uživatelsky příjemné rozhraní pro sběr dat v terénu

 • tvorba a sdílení datového modelu online

 • editace existujících geometrií a atributů

 • více možností pro vkládání souřadnic

 • export prostorových dat v běžně používaných formátech

 • možnost pořízení geolokalizované fotodokumentace ke každému prvku

 • správa mapových vrstev v rámci tematických map

 • možnost nastavení personalizované symboliky pro geografické prvky

 • možnost práce více uživatelů současně na sdílených datech

 • informace o poloze ostatních uživatelů online v mapě

 • možnost offline - online přístupu

 • aplikace je dostupná pro systém Android

 • možnost instalace do profesionálního GPS zařízení

 

Více informací naleznete na webu: www.gisella.app

zpět
20.11.2019, Ond