Srážkoměry - Středočeský

Bahno

Srážkoměrná stanice se nachází u obce Bahno v nadmořské výšce 425 m n. m. Je lokalizována nedaleko průmyslového areálu jižně od obce. Stanici spravuje ČHMÚ -  Hradec Králové. 

Benešov - letiště

Meteorologická stanice se nachází na letišti v Bystřici. Poskytuje online přenosy dat, které primárně slouží leteckému provozu na letišti v Benešově. Provozovatelem srážkoměru je letiště Benešov.

Beroun

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Vltavy, státní podnik se nachází na ulici Sadová u č.p. 248 v Berouně.

Borovno, Míšov

Automatizovaná srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ leží na katastru obce Míšov, v zahradě u č. p. 36.

Boseň, Mužský (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice leží na území obce Boseň v místní části Mužský v nadmořské výšce 390 m n. m.
Provozovatelem stanice je ČHMÚ Praha.

Brandýs nad Labem

Srážkoměrná stanice se nachází ve městě Brandýs nad Labem, na ulici Na Strouze u č. p. 9. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Praha v Brandýse nad Labem-Stará Boleslav.

Březina u Mnichova Hradiště

Srážkoměrná stanice se nachází v jihovýchodní části intravilánu obce na sloupu veřejného osvětlení u domu č. p. 150. Srážkoměr je nevyhřívaný a měří pouze kapalné srážky. Provozovatelem je obec Březina.

Březnice

Srážkoměrná stanice je umístěna u rodinného domu s č. p. 15 v části Zadní Poříčí. Provozovatelem srážkoměru je město Březnice.

Březnice (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v ulici Pod Stráží u č. p. 835. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ, pobočka České Budějovice.

Bykoš

Srážkoměrné čidlo obce Bykoš je umístěno na zahradě obecního úřadu a je v provozu jen sezónně od března do října. Provozovatelem je obec Bykoš.

Cerhenice

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše úřadu městyse Cerhenice, Školská 444. Srážkoměr je nevyhřívaný, aktuální úhrn srážek je měřen v období od března do listopadu.
Majitelem a provozovatelem je městys Cerhenice.

Čáslav, Nové Město

Srážkoměrná stanice Čáslav, Nové Město se nachází v areálu SZeŠ Čáslav na ulici Sadová. Srážkoměr je umístěn v nadmořské výšce 251 m n. m. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Hradec Králové. 

Davle

Srážkoměrná stanice městyse Davle je umístěna na střeše budovy základní školy v ul. Školní.

Dobřichovice

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ se nachází v areálu Sportcentra, v ulici Za Sokolovnou ve městě Dobřichovice.

Dubenec

Srážkoměrná stanice je umístěna na rovné střeše objektu garáže vedle Obecního úřadu ve středu obce. Provozovatelem srážkoměru je obec Dubenec.

Hraběšín

Srážkoměrná stanice je umístěna jižně od intravilánu obce Hraběšín, u vodohospodářského objektu. Provozovatel srážkoměrné stanice je obec Hraběšín.

Hulice

Srážkoměrná stanice ČHMÚ se nachází u úpravny vody Želivka pod hrází VD Švihov. Provozovatelem stanice je ČHMÚ. 

Hvozdec, Mrtník (ČHMÚ)

Srážkoměr ČHMÚ (pobočka Praha) se nachází v obci Hvozdec, části Mrtník, u č. p. 19.

Chlustina

Srážkoměrná stanice obce je umístěna v areálu dětského hřiště na parcele č. 24. Provozovatelem stanice je obec Chlustina.

Chocnějovice

Srážkoměr se nachází mezi vodním tokem Mohelkou a silnicí II. třídy č. 277 v západní části obce.

Chotusice

Srážkoměr se nachází na letišti v obci Chotusice. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Hradec Králové.

Chýně

Srážkoměrná stanice se nachází v centru obce Chýně na budově základní školy (Bolzanova 800) v nadmořské výšce 392 m. Srážkoměr s čidlem o záchytné ploše 200 cm2 je nevyhřívaný, měří pouze kapalné srážky.
Majitelem a provozovatelem je obce Chýně.

Jesenice - Doublovičky

Srážkoměrná stanice je umístěna na budově vodojemu v obci Jesenice, v místní části Doublovičky (parcel. č. 218). Provozovatelem srážkoměru je obec Jesenice.

Káraný

Automatická srážkoměrná stanice se nachází v intravilánu obce Káraný, v nadmořské výšce 170 m. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Praha.

Karlova Ves

Srážkoměrná stanice ČHMÚ přenáší naměřené hodnoty do centrálního počítače na pobočce. Interval záznamu je 1 minuta a přenos dat probíhá každých deset minut. Stanice se nachází na severním okraji obce Karlova Ves u domu s č. p. 110.

Klášterní Skalice

Srážkoměrná stanice je umístěna na štítu budovy Hasičské zbrojnice naproti budově obecního úřadu. Majitelem a provozovatelem je obec Klášterní Skalice.

Konárovice (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v jižní části obce Konárovice mezi halami na ulici Pod Zámkem. Stanice měří úhrn srážek celoročně a nachází se v nadmořské výšce 209 m n. m. Provozovatelem je ČHMÚ Hradec Králové.

Kostelec nad Labem

Srážkoměrná stanice umístěná na střeše mateřské školy v Kostelci nad Labem. Provozovatelem je město Kostelec nad Labem.

Kotopeky

Srážkoměrná stanice obce se nachází na budově obecního úřadu obce, č. p. 7. Provozovatelem stanice je obec Kotopeky.

Kounov (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice ČHMÚ, pobočka Plzeň, se nachází v 422 m n. m. v areálu základní školy v obci Kounov.

Krchleby u Nymburka

Srážkoměrná stanice je umístěná na střeše místního zdravotnického střediska. Provozovatelem srážkoměru je obec Krchleby u Nymburka.

Městec Králové

Srážkoměr umístěn na střeše budovy technických služeb, č.p. 270. Srážkoměrná stanice je ve správě města Městec Králové.

Milešov

Milešov
Srážkoměrná stanice obce. Celoroční, vyhřívaný srážkoměr umístěný na garáži u fotbalového hřiště.

Mnichovice

Srážkoměrná stanice ve správě města Mnichovice s automatickým odesíláním dat. Nachází se v areálu ČOV. 

Mnichovo Hradiště, Hoškovice

Srážkoměr je umístěn na hasičské zbrojnici v Hoškovicích (v blízkosti č. p. 57).

Mrzky

Automatická klimatologická stanice se nachází v obci Mrzky, na zahradě rodinného domu č. p. 89. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Praha.

Nedrahovice - Rudolec

Srážkoměrná stanice se nachází v povodí Sedleckého potoka v obci Nedrahovice za č. p. 8. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Praha.

Nechvalice

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna na pozemku ČOV v obci Nechvalice (parcela č. 104). Stanice je nevyhřívaná. Provozovatelem srážkoměru je obec Počepice.

Netvořice

Srážkoměrná stanice se nachází v obci Netvořice, na louce za průmyslovým areálem, v západní části území obce. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Praha.

Neumětely (ČHMÚ)

Srážkoměr ČHMÚ (pobočka Praha) se nachází na zahradě č. p. 33 v obci Neumětely. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Praha.

Nový Knín

Srážkoměrná stanice se nachází v centru města Nový Knín na střeše lékárny (objekt č. p. 64). Stanice zajišťuje celoroční provoz. Provozovatelem srážkoměru je město Nový Knín.

Ondřejov

Srážkoměrná stanice  ve správě ČHMÚ v Ondřejově. Stanice se nachází ve 485 m n. m.

Peruc (Telce)

Srážkoměrná stanice se nachází v části intravilánu městyse Peruc – Telce (část městyse Peruc) na budově č. p. 110. Majitelem a provozovatelem je městys Peruc.

Plaňany

Automatický celoroční srážkoměr městyse je umístěn na zahradě rodinného domu v části Hradenín (parc. č. 91). Majitelem a provozovatelem je městys Plaňany.

Poděbrady (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v blízkosti sadů S. K. Neumanna v areálu úpravny vod u Palackého ulice. Stanice měří úhrn srážek celoročně a nachází se v nadmořské výšce 189 m n. m.
Provozovatelem je ČHMÚ Hradec Králové.

Praha Kbely

Srážkoměrná stanice je umístěna v areálu vojenského letiště Praha - Kbely. Úhrny srážek jsou zde měřeny nepřetržitě od roku 1939. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Praha.

Praha - Ruzyně (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v městském obvodu Ruzyně na západní části Letiště Václava Havla v nadmořské výšce 364 m n. m. Měření srážek probíhá celoročně.
Provozovatelem je ČHMÚ Praha.

 

Praha - Řepy

Srážkoměrná stanice se nachází v městském obvodu Řepy v areálu vodojemu u ulice Reinerova v nadmořské výšce 373 m n. m. Měření srážek probíhá celoročně.
Provozovatelem je Hlavní město Praha.

Praha - Stodůlky

Srážkoměrná stanice se nachází v městském obvodu Stodůlky v areálu vodojemu u Rozvadovské spojky v nadmořské výšce 394 m. Měření srážek probíhá celoročně.
Provozovatelem je Hlavní město Praha.

Praskolesy

Srážkoměrná stanice obce se nachází na střeše domu č. p. 300. Provozovatelem je obec Praskolesy.

Průhonice

Automatizovaná meteorologická stanice ČHMÚ umístěná v areálu botanické zahrady Průhonice.

Příbram (ČHMÚ)

Srážkoměr ČHMÚ (pobočka Praha) se nachází na severu města v areálu bývalé hvězdárny.

Příbram (město Příbram)

Srážkoměr se nachází v ulici U Nemocnice 19B, na střeše budovy OŽP, jehož provozovatelem je město Příbram.

Radonice

Srážkoměrná stanice se nachází na území městyse Divišov, v místní části Radonice a lokalitě Krupičkův Mlýn. Provozovatelem je Povodí Vltavy, státní podnik.

Radovesnice

Srážkoměrná stanice umístěna u č. p. 124. Provozovatelem je ČHMÚ.

Rožďalovice

Automatický celoroční srážkoměr o záchytné ploše 500 cm2 se nachází na střeše městského úřadu v Rožďalovicích. Srážkoměr je ve správě města Rožďalovice.

Rožmitál pod Třemšínem

Srážkoměrná stanice je umístěna na střeše budovy ZŠ Jakuba Jana Ryby. Provozovatelem srážkoměru je město Rožmitál pod Třemšínem.

Rožmitál pod Třemšínem (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice je umístěna na ulici Komenského. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ, pobočka České Budějovice.

Skramníky

Srážkoměrná stanice se nachází ve střední části obce u vodní nádrže Rybníček. Stanice je nevyhřívaná, aktuální úhrn srážek je měřen v období od března do listopadu.
Provozovatelem je DSO Pečecký region.

Slaný (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v severní části intravilánu města Slaný u budovy U Hvězdárny 145 v nadmořské výšce 307 m.
Provozovatelem stanice je ČHMÚ, pobočka Praha.

Svijany

Srážkoměr se nachází na pozemku u obecního úřadu (č. p. 71). Provoz srážkoměrné stanice byl zrušen 14. 10. 2020.

Tochovice

Srážkoměr LVS ORP Příbram se nachází na severním okraji intravilánu Tochovic nedaleko Lazského potoka. Přihlašovací jméno i heslo pro zobrazení aktuálních dat je "pribram".

Třebovle

Srážkoměrná stanice se nachází v intravilánu obce Třebovle na budově mateřské školy č. p. 117. Majitelem a provozovatelem stanice je DSO Pečecký region.

Úmyslovice

Automatická srážkoměrná stanice s dálkovým přenosem dat se nachází na střeše obecního úřadu v Úmyslovicích. Provozovatelem je obec Úmyslovice.

Vavřinec, Žíšov

Srážkoměrná stanice se nachází v obci Vavřinec (u objektu č.p. 5). Provozovatelem této stanice je ČHMÚ.

VD Kamýk

Srážkoměrná stanice se nachází na pravém břehu před hrází VD Kamýk v katastrální území Švastalovy Lhoty. Správcem je ČHMÚ Praha. 

VD Klíčava

Srážkoměrná stanice Povodí Vltavy, státní podnik, je umístěná pod vodním dílem Klíčava u obce Zbečno. Přenos dat je automatizován.

VD Láz

Srážkoměr Povodí Vltavy, státní podnik, se nachází při hrázi vodní nádrže Láz ve výšce 630 m n. m.

VD Obecnice

Srážkoměrná stanice je umístěna na hrázi Obecnického potoka v obci Obecnice. Provozovatelem stanice je Povodí Vltavy, státní podnik - provoz Plzeň.

VD Orlík

Srážkoměrná stanice se nachází na pravém břehu před hrází VD Orlík v katastrálním území obce Milešov. Je pod správou Povodí Vltavy, státní podnik.

VD Slapy

Srážkoměrná stanice se nachází při pravém břehu nedaleko hráze vodního díla Slapy. Provozovatelem je Povodí Vltavy, státní podnik.

VD Záskalská

Srážkoměr je umístěn u hráze VD Záskalská. Stanice patří pod správu PVL.

Velká Lečice

Srážkoměrná stanice obce Velká Lečice se nachází na střeše Restaurace Kocába (č. p. 89). Provozovatelem je OÚ Velká Lečice.

Vranovice

Nevyhřívaný srážkoměr provozovaný obcí Vranovice je určený k využívání ve vegetačním období, je umístěn na střeše garáže za obecním úřadem (č. p. 101) v centrální části obce.

Zaječov

Srážkoměr je ve správě obce Zaječov. Je umístěn na střeše OÚ Zaječov.

Žandov

Srážkoměrná stanice se nachází na kopci za vesnicí Žandov u rozhledny Březina v nadmořské výšce 555 m n. m. Tato srážkoměrná stanice je pod správou Povodí Labe, státní podnik.

Želivka AKS4- Hulice

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Vltavy, státní podnik. Srážkoměr se nachází v obci Hulice za hrází nádrže Švihov.