Srážkoměry - Ústecký

Benešov nad Ploučnicí

Automatický celoroční srážkoměr je umístěn na střeše garáže městského úřadu Benešov nad Ploučnicí na nám. Míru č. p. 1. Provozovatelem srážkoměru je město Benešov nad Ploučnicí.

Bertsdorf-Hörnitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Bertsdorf-Hörnitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Bžany (Mošnov)

Srážkoměrná stanice provozovaná Severočeským sdružením obcí je umístěna u č. p. 19 na mostu směrem na Bukovice.

Dobroměřice

Srážkoměrná stanice umístěná na budově mateřské školy v Dobroměřicích poskytuje obci Dobroměřice výstrahu při rozvodnění Hrádeckého a Dobroměřického potoka

Doksany

Srážkoměrná stanice ČHMÚ. Je umístěna v severovýchodu obce Doksany - č. p. 10.

Dolní Poustevna

Srážkoměrná stanice je umístěna v jižní části intravilánu města Dolní Poustevna, na střeše domu č. p. 381. Provozovatelem srážkoměrné stanice je město Dolní Poustevna.

Dürrhennersdorf, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Dürrhennersdorf. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Ebersbach/Oberlausitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo ve městě Ebersbach/Oberlausitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Jetřichovice

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Jetřichovice je umístěna v území obce Jetřichovice v areálu obecního úřadu.

Jílové

Nevyhřívaná srážkoměrná stanice Jílové
Stanice nabízí automatický přenos dat
Provozovatel: Město Jílové

Jiřetín pod Jedlovou

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Jiřetín pod Jedlovou je umístěna v území obce Jiřetín pod Jedlovou na budově u hřiště.

Jiříkov

Srážkoměrná stanice se nachází v jižní části intravilánu města Jiříkov na betonovém sloupu nízkého napětí s veřejným osvětlením na ulici Rumburská u č. p. 59. Srážkoměrná stanice je nevyhřívaná, to znamená, že slouží k měření srážek pouze ve vegetačním období. Srážkoměrná stanice je provozována městem Jiříkov.

Kamenický Šenov

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Kamenický Šenov je umístěna v katastrálním území Prácheň na sloupu u obytného domu.

Krásná Lípa

Srážkoměrná stanice provozovaná městem Krásná Lípa je umístěna v intravilánu města Krásná Lípa na střeše městského úřadu.

KS Libouchec

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Ohře, státní podnik

LG Hačka

Srážkoměrná stanice je umístěna v západní části území města Chomutov nedaleko průmyslového komplexu. Jedná se o sdružený objekt klimatické a limnigrafické stanice. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

Libotenice

Varovné srážkoměrné čidlo bude instalováno na zahradě ZŠ Libotenice. Jedná se o automatickou srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a varovných sms zpráv.

Lipová

Srážkoměrná stanice je umístěna ve střední části intravilánu obce Lipová, poblíž obecního úřadu Lipová. Provozovatelem srážkoměrné stanice je obec Lipová.

Mařenice

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území obce Mařenice v nadmořské výšce 395 m n. m. a v povodí III. řádu Ploučnice. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Mařenice - obecní srážkoměrná stanice

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Mařenice je umístěna v území obce Mařenice na pravém břehu vodního toku Svitavka v severní části intravilánu obce.

Mikulášovice I.

Srážkoměrná stanice, která je provozována městem Mikulášovice, je umístěna v intravilánu města Mikulášovice, na střeše obecního úřadu.

Mikulášovice II.

Srážkoměrná stanice provozovaná Severočeským sdružením obcí (SESO) je umístěna v intravilánu města Mikulášovice.

Milešovka

Srážkoměrná stanice je součástí observatoře ČHMÚ a je umístěna na vrcholu hory ve výšce 837 m n. m.

Nový Bor

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území města Nový Bor v nadmořské výšce 358 m n. m. a v povodí III. řádu Ploučnice. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Oderwitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Oderwitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Polevsko

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Polevsko je umístěna ve střední části intravilánu obce Polevsko na sloupu u pobočky České pošty.

Prackovice nad Labem

Srážkoměrná stanice se nachází v jihozápadní části intravilánu obce Prackovice nad Labem. Srážkoměrná stanice je provozována obcí Prackovice nad Labem.

Roudnice nad Labem

Srážkoměrná stanice Povodí Labe, státní podnik. Je umístěna u mostu přes řeku Labe, na levém břehu.

Rtyně nad Bílinou

Srážkoměrná stanice je umístěna na vodárenském objektu v části obce Sezemice na parcele č. 251 (katastrální území Velvěty).

Sebnitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo ve městě Sebnitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek. Provozovatelem je MeteoGroup.

Smolnice (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ, pobočka Ústí nad Labem, se nachází v 345 m n. m. na jihovýchodním okraji intravilánu obce Smolnice.

Sohland, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Sohland an der Spree. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Svor

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Svor je umístěna ve střední části intravilánu obce Svor u obecního úřadu.

Šluknov

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území města Šluknov. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Teplice

Srážkoměrná stanice ČHMÚ je součástí automatizované klimatologické stanice a nachází se u Masarykovy třídy mezi č. p. 199 a 439.

Tisá

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ

Tokáň

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území obce Rynartice (Národní park České Švýcarsko) v nadmořské výšce 402 m n. m. a v povodí III. řádu Pravostranné přítoky Labe ze Šluknovského výběžku. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Tušimice

Srážkoměrná stanice je umístěna na jih od tepelné elektrárny Tušimice provozované firmou ČEZ a. s. Provozovatelem srážkoměrné stanice je ČHMÚ.

Ústí nad Labem, Vaňov

Srážkoměrná stanice ČHMÚ. Je umístěna v jižní části města Ústí nad Labem - Myslivečkova 16.

Úštěk

Srážkoměrná stanice Úštěk se nachází na střeše požární stanice ve stejnojmenném městě. Jedná se o automatický celoroční srážkoměr s odesíláním dat. Provozovatelem stanice je město Úštěk. 

 

Varnsdorf

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území města Varnsdorf. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

VD Chřibská

Srážkoměrná stanice provozovaná Povodí Ohře, státní podnik je umístěna v území města Rybniště u vodního díla Chřibská. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

VD Kadaň

Srážkoměrná stanice je umístěna v západní části území města Kadaň nedaleko vodní nádrže Kadaň na pravém břehu vodního toku Ohře. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

VD Nechranice

Srážkoměrná stanice je umístěna v severní části obce Chbany nedaleko vodní nádrže Nechranice. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

VD Všechlapy

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Ohře, státní podnik, je součástí monitoringu VD Všechlapy v obci Zabrušany.

Verneřice (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice Verneřice, jež je ve správě ČHMÚ Ústí nad Labem, se nachází v blízkosti ulice Hřbitovní. 

 

Verneřice-Příbram

Automatický nevyhřívaný srážkoměr je instalován na parcele č 1149/7, v k.ú Příbram (ORP Děčín) v blízkosti č. p. 72. Provozovatelem je město Verneřice.

Verneřice (SESO)

Srážkoměrná stanice Verneřice, která je ve správě Severočeského sdružení obcí, se nachází nedaleko zemědělského areálu U Čáslavi. 

 

Vilémov

Srážkoměrná stanice je umístěna v západní části intravilánu obce Vilémov poblíž jezu. Jedná se o sdružený objekt klimatické a limnigrafické stanice. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

Weifa, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo ve městě Weifa. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek a je provozována organizací MeteoGroup.

Žalhostice

Varovné srážkoměrné čidlo je instalováno na budově ZŠ Žalhostice. Jedná se o srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a zasíláním varovných sms.

Žatec

Srážkoměrná stanice se nachází ve východní části města Žatec v zahrádkářské kolonii v ulici Mostecká. 
Provozovatelem je ČHMÚ.