Srážkoměry - Ústecký

Bad Gottleuba (Německo)

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna ve městě Bad Gottleuba-Berggießhübel ve výšce 432 m n. m. Provozovatelem je saské státní povodňové centrum (Landeshochwasserzentrum - LHWZ) saského zemského úřadu pro životní prostředí, zemědělství a geologii (Landesamt für Umwelt, Landwirtschaft und Geologie - LfULG).

Benešov nad Ploučnicí

Automatický celoroční srážkoměr je umístěn na střeše garáže městského úřadu Benešov nad Ploučnicí na nám. Míru č. p. 1. Provozovatelem srážkoměru je město Benešov nad Ploučnicí.

Bertsdorf-Hörnitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Bertsdorf-Hörnitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Bžany, Mošnov

Srážkoměrná stanice provozovaná Krajským úřadem Ústeckého kraje je umístěna u č. p. 19 na mostu směrem na Bukovice.
Během září 2020 dojde k nahrazení stávajícího srážkoměru novým. Od října 2020 budou data odesílána na nový web (více inf. viz KrÚ Ústeckého kraje - Ing. Tomáš Kejzlar).

Děčín

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v k. ú. Křešice u Děčína v nadmořské výšce 172 m.

Děčín - Těchlovice

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna při pravém břehu řeky Labe v obci Těchlovice nedaleko železniční stanice.

Dobroměřice

Srážkoměrná stanice umístěná na budově mateřské školy v Dobroměřicích poskytuje obci Dobroměřice výstrahu při rozvodnění Hrádeckého a Dobroměřického potoka

Doksany

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ je umístěna v severovýchodní části obce Doksany u č. p. 10.

Dolní Poustevna

Srážkoměrná stanice je umístěna v jižní části intravilánu města Dolní Poustevna, na střeše domu č. p. 381. Provozovatelem srážkoměrné stanice je město Dolní Poustevna.

Dürrhennersdorf, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Dürrhennersdorf. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Ebersbach/Oberlausitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo ve městě Ebersbach/Oberlausitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Fürstenwalde (Německo)

Automatická srážkoměrná stanice  je umístěna v obci Fürstenwalde ve výšce 679 m n. m. Provozovatelem je saské státní povodňové centrum (Landeshochwasserzentrum - LHWZ) saského zemského úřadu pro životní prostředí, zemědělství a geologii (Landesamt für Umwelt, Landwirtschaft und Geologie - LfULG).

Jetřichovice

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Jetřichovice je umístěna v území obce Jetřichovice v areálu obecního úřadu.

Jílové

Nevyhřívaná srážkoměrná stanice se nachází na střeše ZŠ ve městě Jílové. Stanice nabízí automatický přenos dat a jejím provozovatelem je město Jílové.

Jiřetín pod Jedlovou

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Jiřetín pod Jedlovou je umístěna v území obce Jiřetín pod Jedlovou na budově u hřiště.

Jiříkov

Srážkoměrná stanice se nachází v jižní části intravilánu města Jiříkov na betonovém sloupu nízkého napětí s veřejným osvětlením na ulici Rumburská u č. p. 59. Srážkoměrná stanice je nevyhřívaná, to znamená, že slouží k měření srážek pouze ve vegetačním období. Srážkoměrná stanice je provozována městem Jiříkov.

Kamenický Šenov

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Kamenický Šenov je umístěna v katastrálním území Prácheň na sloupu u obytného domu.

Krásná Lípa

Srážkoměrná stanice provozovaná městem Krásná Lípa je umístěna v intravilánu města Krásná Lípa na střeše městského úřadu.

KS Libouchec

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Ohře, státní podnik se nachází na území obce Libouchec, u domu č. p. 98.

LG Hačka

Srážkoměrná stanice je umístěna v západní části území města Chomutov nedaleko průmyslového komplexu. Jedná se o sdružený objekt klimatické a limnigrafické stanice. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

Libotenice

Varovné srážkoměrné čidlo je instalováno na zahradě ZŠ Libotenice. Jedná se o automatickou srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a varovných sms zpráv. Provozovatelem je Mikroregion Porta Bohemica.

Lipová

Srážkoměrná stanice je umístěna ve střední části intravilánu obce Lipová, poblíž obecního úřadu Lipová. Provozovatelem srážkoměrné stanice je obec Lipová.

Mařenice

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území obce Mařenice v nadmořské výšce 395 m n. m. a v povodí III. řádu Ploučnice. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Mařenice - obecní srážkoměrná stanice

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Mařenice je umístěna v území obce Mařenice na pravém břehu vodního toku Svitavka v severní části intravilánu obce.

Mikulášovice I.

Srážkoměrná stanice, která je provozována městem Mikulášovice, je umístěna v intravilánu města Mikulášovice, na střeše obecního úřadu.

Mikulášovice II.

Srážkoměrná stanice provozovaná Severočeským sdružením obcí (SESO) je umístěna v intravilánu města Mikulášovice.

Milešovka

Srážkoměrná stanice je součástí observatoře ČHMÚ a je umístěna na vrcholu hory ve výšce 837 m n. m.

Nový Bor

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území města Nový Bor v nadmořské výšce 358 m n. m. a v povodí III. řádu Ploučnice. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Oderwitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Oderwitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Petrovice - Krásný Les

Automatická srážkoměrná stanice ve správě Krajského úřadu Ústeckého kraje je umístěna na mostní konstrukci u objektu č.e. 301 v k. ú. Krásný Les v Petrovicích.

Petrovice - Krásný Les (ČHMÚ)

Automatická srážkoměrná stanice ČHMÚ Ústí nad Labem se nachází ve výšce 631 m n. m. u objektu č. p. 20 v k. ú. Krásný Les v Petrovicích. 

Polevsko

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Polevsko je umístěna ve střední části intravilánu obce Polevsko na sloupu u pobočky České pošty.

Prackovice nad Labem

Srážkoměrná stanice se nachází v jihozápadní části intravilánu obce Prackovice nad Labem. Srážkoměrná stanice je provozována obcí Prackovice nad Labem.

Roudnice - VD

Srážkoměrná stanice provozovatele Povodí Labe, státní podnik je umístěna u mostu přes řeku Labe, na levém břehu.

Rtyně nad Bílinou

Srážkoměrná stanice provozovaná Severočeskou vodárenskou společností, a.s. je umístěna na vodárenském objektu v části obce Sezemice na parcele č. 251 (katastrální území Velvěty).

Sebnitz, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo ve městě Sebnitz. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek. Provozovatelem je MeteoGroup.

Smolnice (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ, pobočka Ústí nad Labem, se nachází v 345 m n. m. na jihovýchodním okraji intravilánu obce Smolnice.

Sohland, Německo

Srážkoměrná stanice ve správě DWD se nachází ve Spolkové republice Německo v obci Sohland an der Spree. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek.

Svor

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Svor je umístěna ve střední části intravilánu obce Svor u obecního úřadu.

Šluknov

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území města Šluknov. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Teplice

Srážkoměrná stanice ČHMÚ je součástí automatizované klimatologické stanice a nachází se u Masarykovy třídy mezi č. p. 199 a 439.

Tisá (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ se nachází v obci Tisá ve výšce 556 m n. m., nedaleko budovy č. p. 482.

Tokáň

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území obce Rynartice (Národní park České Švýcarsko) v nadmořské výšce 402 m n. m. a v povodí III. řádu Pravostranné přítoky Labe ze Šluknovského výběžku. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

Tušimice

Srážkoměrná stanice je umístěna na jih od tepelné elektrárny Tušimice provozované firmou ČEZ a. s. Provozovatelem srážkoměrné stanice je ČHMÚ.

Ústí nad Labem, Vaňov

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ je umístěna v jižní části města Ústí nad Labem - Myslivečkova 16.

Úštěk

Srážkoměrná stanice Úštěk se nachází na střeše požární stanice ve stejnojmenném městě. Jedná se o automatický celoroční srážkoměr s odesíláním dat. Provozovatelem stanice je město Úštěk.

Varnsdorf

Srážkoměrná stanice provozovaná ČHMÚ Ústí nad Labem je umístěna v území města Varnsdorf. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

VD Chřibská

Srážkoměrná stanice provozovaná Povodí Ohře, státní podnik je umístěna v území města Rybniště u vodního díla Chřibská. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek (vyhřívaná).

VD Kadaň

Srážkoměrná stanice je umístěna v západní části území města Kadaň nedaleko vodní nádrže Kadaň na pravém břehu vodního toku Ohře. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

VD Nechranice

Srážkoměrná stanice je umístěna v severní části obce Chbany nedaleko vodní nádrže Nechranice. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

VD Všechlapy

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Ohře, státní podnik, je součástí monitoringu VD Všechlapy v obci Zabrušany.

Verneřice - Čáslav

Srážkoměrná stanice Verneřice - Čáslav, která je ve správě Krajského úřadu Ústeckého kraje, se nachází nedaleko zemědělského areálu U Čáslavi.

Verneřice (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice Verneřice, jež je ve správě ČHMÚ Ústí nad Labem, se nachází v blízkosti ulice Hřbitovní. 

 

Verneřice - Příbram

Automatický nevyhřívaný srážkoměr je instalován v městské části Příbram (ORP Děčín) v blízkosti č. p. 72. Provozovatelem je město Verneřice.

Vilémov

Srážkoměrná stanice je umístěna v západní části intravilánu obce Vilémov poblíž jezu. Jedná se o sdružený objekt klimatické a limnigrafické stanice. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Ohře, státní podnik.

Weifa, Německo

Srážkoměrná stanice se nachází ve Spolkové republice Německo ve městě Weifa. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek a je provozována organizací MeteoGroup.

Žalhostice

Varovné srážkoměrné čidlo je instalováno na budově ZŠ Žalhostice. Jedná se o srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a zasíláním varovných sms. Provozovatelem stanice je Mikroregion Porta Bohemica.

Žatec

Srážkoměrná stanice se nachází ve východní části města Žatec v zahrádkářské kolonii v ulici Mostecká. 
Provozovatelem je ČHMÚ.