Srážkoměry - Kraj Vysočina

Bohdalov

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Moravy, s. p se nachází na střeše budovy úřadu městyse č. p. 250. 

Bory

Automatický srážkoměr je umístěný na střeše budovy OÚ (Dolní Bory č. p. 232). Srážkoměr je nevyhřívaný (napájení ze sítě 230V z OÚ). Provozovatelem je obec Bory.

Březiny

Srážkoměr automaticky přenáší data a je umístěn na pozemku obecního úřadu. Provozovatelem stanice je obec Březiny.

Bystrá

V obci Bystrá se na budově obecního úřadu nachází srážkoměrná stanice, jenž slouží pro potřeby města a ORP Humpolec. Jedná se o nevyhřívanou srážkoměrnou stanici nacházející se na střeše budovy. Provozovatelem je město Humpolec.

Bystřice nad Pernštejnem

Automatická srážkoměrná stanice města Bystřice nad Pernštejnem je umístěna na střeše kulturního domu, č. p. 764.

Černá

Srážkoměrná stanice se nachází na vodojemu obce Černá. Srážkoměr je nevyhřívaný (napájení ze solárního panelu), s významem částečně i pro povodí obce Blízkov. Provozovatelem je obec Černá. 

Černovice - Dobešov

Srážkoměrná stanice je umístěna na louce ve městě Černovice, místní část Dobešov. Provozovatelem srážkoměrné stanice je ČHMÚ České Budějovice.

Česka Jablonná (SR1, Přibyslav)

Srážkoměrná stanice umístěná v České Jablonné v areálu zemědělského družstva na parcele č. 483/4. Provozovatelem stanice je město Přibyslav.

Dolní Rožínka

Srážkoměrná stanice Dolní Rožínka se nachází v katastrálním území obce Dolní Rožínka u č. p. 143. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Brno.

Domanín

Srážkoměr města Bystřice nad Pernštejnem se nachází v městské části Domanín na budově restauračního zařízení (č.p. 10).

Dukovany

Srážkoměrná stanice Dukovany se nachází na severozápad od jaderné elektrárny Dukovany v území obce Dukovany. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek a jejím provozovatelem je ČHMÚ Brno.

Golčův Jeníkov

Celoroční srážkoměrné čidlo je umístěno na střeše budovy městského úřadu Golčův Jeníkov. Správcem je město Golčův Jeníkov.

Golčův Jeníkov - ČOV

Srážkoměrná stanice Golčův Jeníkov se nachází v areálu ČOV na severu města. Srážkoměr je ve správě Povodí Labe, státní podnik (závod Pardubice). Na stanici probíhá měření množství srážek a teploty vzduchu.

Havlíčkův Brod

Srážkoměrná stanice je umístěna ve městě Havlíčkův Brod na ulici Masarykova u křižovatky se Svatovojtěšskou ulicí. 

Herálec

Srážkoměr ve správě obce Herálec je umístěn na střeše budovy Hasičské zbrojnice č. p. 81, sousedící s OÚ Herálec, na parcelním čísle 65. Jedná se o automatickou srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a varovných sms zpráv.

Horní Dubenky

Srážkoměrná stanice se nachází v centru vesnice Horní Dubenky v blízkosti č. p. 13.

Hřiště (SR3, Přibyslav)

Srážkoměrná stanice umístěna v areálu firmy Osiva a. s., na parcele č. 347/1, v k.ú. Hřiště. Provozovatelem stanice je město Přibyslav.

Hubenov

Srážkoměrná stanice se nachází ve vesnici Hubenov, nedaleko hlavní silnice č. 602. Provozovatelem stanice je ČHMÚ.

Humpolec

Srážkoměrná stanice ČHMÚ se nachází na jihu města Humpolec u budovy s č. p. 740.

Jaroměřice nad Rokytnou

Srážkoměrná stanice města Jaroměřice nad Rokytnou je umístěna na střeše mateřské školy.

Jemnice

Srážkoměrná stanice se nachází v ulici Na Podolí v blízkosti silničního mostu přes vodní tok Želetavka. Stanice je ve správě Povodí Moravy, s. p.

Jihlava

Srážkoměrnou stanice PMO_74 provozuje Povodí Moravy, s. p. a nachází ze vedle č. p. 43.

Jimramov

Srážkoměrná stanice se nachází v povodí Fryšávky v severní části městyse Jimramov. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Moravy, s.p.

Kadov

Srážkoměrná stanice se nachází v severní části obce Kadov. Provozovatelem srážkoměrné stanice je ČHMÚ Brno.

Kamenice nad Lipou - Vodná

Srážkoměrná stanice se nachází v Kamenici nad Lipou v místní části vodná nedaleko hlavní silnice č. 34.

Korce

Automatizovaná srážkoměrná stanice ve správě povodí Vltavy.

Kostelní Myslová

Srážkoměrná stanice se nachází v areálu meteorologické stanice ČHMÚ v Kostelní Myslové. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Brno.

Křižanov

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna u vodojemu na kopci Šibeník (areál stanice ČHMÚ na měření kvality ovzduší), srážkoměr je vyhřívaný. Provozovatelem je městys Křižanov.

Ledeč nad Sázavou

Vyhřívaný srážkoměr ve správě města je umístěn na budově Městského úřadu v Ledči nad Sázavou.

Meziříčko

Automatická srážkoměrná stanice se nachází na vodojemu v obci Meziříčko. Srážkoměr je nevyhřívaný napájen ze solárního panelu. Provozovatelem je obec Meziříčko.

Moravské Budějovice

Srážkoměrná stanice se nachází v centru města Moravské Budějovice v lokalitě Dolní park. Stanici spravuje ČHMÚ.

Moravský Krumlov

Srážkoměrná stanice Moravský Krumlov se nachází v severní části intravilánu města Moravský Krumlov na střeše garáží u Městského úřadu Moravský Krumlov. Srážkoměrná stanice je provozována městem.

Náměšť nad Oslavou

Srážkoměrná stanice se nachází ve střední části intravilánu města Náměšť nad Oslavou na západ od Městského úřadu Náměšť nad Oslavou. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek a je ve správě podniku Povodí Moravy, s. p.

Nové Město na Moravě

Srážkoměrná stanice je umístěna na Vratislavově náměstí v intravilánu Nového Města na Moravě. Provozovatelem srážkoměrné stanice je ČHMÚ Brno.

Nové Město na Moravě II

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše městského úřadu v Novém Městě na Moravě a je vybavena dálkovým přenosem dat. Provozovatelem stanice je město Nové Město na Moravě.

Nové Veselí

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Moravy, s. p. se nachází na střeše úřadu městyse v intravilánu Nového Veselí v nadmořské výšce cca 550 m n. m.

Nový Rychnov

Srážkoměrná stanice se nachází v městyse Nový Rychnov, v blízkosti č. p. 141. Provozovatelem stanice je ČHMÚ.

Olší nad Oslavou

Automatický srážkoměr leží v místní části Olší nad Oslavou a je umístěn na vodojemu. Srážkoměr je nevyhřívaný. Provozovatelem je město Velké Meziříčí.

Ostrov nad Oslavou

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Moravy, s. p. se nachází na střeše úřadu městyse v nadmořské výšce cca 515 m n. m.

Počítky

Srážkoměr ve správě města Žďár nad Sázavou je umístěn na velké terase budovy OÚ Počítky, č. p. 67, na parcelním čísle 79/1. Jedná se o automatickou srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.

Polnička

Srážkoměr ve správě města Žďár nad Sázavou je umístěn na střeše budovy ZŠ Polnička, č. p. 147, na parcelním čísle 274. Jedná se o automatickou srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. 

Přibyslav

Srážkoměrná stanice Přibyslav se nachází východně od města Přibyslav nedaleko zdejšího letiště v nadmořské výšce 530 m n. m. Stanici provozuje ČHMÚ pobočka Praha. 

Příštpo

Srážkoměrná stanice se nachází na území obce Příštpo na jih od vodní nádrže Strážnice I. Srážkoměrná stanice je ve vlastnictví obce Příštpo.

Ptáčov

Srážkoměrná stanice se nachází cca 4 km západním směrem od městyse Vladislavi. Srážkoměrná stanice je umístěna na vodárenském objektu.

Radětín

Srážkoměrná stanice ve správě povodí Vltavy.

Radostín

Srážkoměrná stanice správě ČHMÚ Brno se nachází na střeše obecního úřadu v intravilánu obce Radostín nad Oslavou v nadmořské výšce 512 m. 

Řemenov

Srážkoměrná stanice Řemenov se nachází v části obce Řemenov na budově klubovny (č.p. 17). 

Samšín

Srážkoměrná stanice v povodí Kejtovského potoka, ve správě Povodí Vltavy, státní podnik.

Sedlec

Srážkoměrná stanice Sedlec se nachází v území obce Popůvky nedaleko letiště Sedlec. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek a je ve vlastnictví ČHMÚ Brno.

Stránecká Zhoř

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna na budově mateřské školy v obci Stránecká Zhoř. Srážkoměr je nevyhřívaný, funguje pouze ve vegetačním období.
Vlastníkem a provozovatelem je obec Stránecká Zhoř.

Stržanov

Srážkoměr ve správě ČHMÚ Praha je umístěn u budovy č.p. 65 v jižní části obce Stržanov. 

Světlá nad Sázavou - Zboží (Habry)

Vyhřívaný srážkoměr je umístěn na objektu č. p. 51 v místní části Habry-Zboží. Správcem srážkoměru je město Světlá nad Sázavou.

Svratka

Srážkoměrná stanice Svratka je umístěna na střeše technické budovy sběrného dvora v ulici Dopravní č. p. 38. Provozovatelem je město Svratka.

Svratouch

Srážkoměr ve správě ČHMÚ je součástí meteorologické stanice Svratouch, která je zařazena do sítě profesionálních pozorovacích stanic v rámci ČR. 

Tasov

Automatická srážkoměrná stanice s dálkovým přenosem je umístěna na střeše obecního úřadu Tasov. Srážkoměrná stanice je provozována obcí Tasov.

Tetčice

Srážkoměrná stanice se nachází v areálu čistírny odpadních vod na východ od intravilánu obce Tetčice. Srážkoměrná stanice je provozována obcí Tetčice.

Trnava

Automatická srážkoměrná stanice obce Trnava se nachází na pozemku u obecního úřadu obce Trnava. Srážkoměrná stanice je ve vlastnictví obce Trnava.

Třebíč

Srážkoměrná stanice se nachází v intravilánu města Třebíč. Srážkoměrná stanice je vybavena pro celoroční měření srážek a jejím provozovatelem je ČHMÚ Brno.

Utín (SR2, Přibyslav)

Srážkoměrná stanice je umístěna v Přibyslavi poblíž osady Utín na stožáru u vodárny. Objekt se nachází na parcele č. 226/2. Provozovatelem stanice je město Přibyslav.

Vatín

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ Brno je umístěna na soukromém pozemku v jižní části obce Vatín.

VD Mostiště

Srážkoměrná stanice je umístěna u vodního díla Mostiště. Provozovatelem je Povodí Moravy, s. p.

VD Nová Říše

Srážkoměrná stanice je situována nedaleko hráze na VD Nová Říše.

VD Sedlice

Srážkoměrná stanice ve správě Povodí Vltavy, státní podnik se nachází přímo u vodního díla.

VD Staviště

Srážkoměr ve správě PVL Praha je umístěn na hrázi vodní nádrže Staviště v místní části Vysočany II. 

VD Trnávka

Srážkoměrná stanice Povodí Vltavy, státní podnik se nachází na hrázi VD Trnávka

VD Vír

Automatická srážkoměrná stanice ve správě Povodí Moravy s. p. je umístěna u hráze VD Vír.

Velká Bíteš

Srážkoměrná stanice se nachází ve střední části intravilánu města Velká Bíteš. Srážkoměrná stanice je uzpůsobena pro celoroční měření srážek a je provozována ČHMÚ Brno.

Velké Meziříčí - centrum

Srážkoměrná stanice se nachází v intravilánu města Velké Meziříčí v nadmořské výšce 452 m n. m.
Vlastníkem a provozovatelem je ČHMÚ Brno.

Velké Meziříčí - Hrbov

Srážkoměr se nachází jižně od intravilánu na objektu vodojemu v místní části Hrbov u Velkého Meziříčí. Srážkoměr je nevyhřívaný, funguje pouze ve vegetačním období.
Vlastníkem a provozovatelem je město Velké Meziříčí.

Velké Meziříčí - Lhotky

Srážkoměr se nachází v místní části Lhotky na budově mateřské školy. Srážkoměr je nevyhřívaný, funguje pouze ve vegetačním období.
Vlastníkem a provozovatelem je město Velké Meziříčí.

Vepříkov

Varovné srážkoměrné čidlo je instalováno na střeše zadního traktu obecního úřadu v obci Vepříkov. Jedná se o automatickou srážkoměrnou stanici s automatickým odesíláním dat a varovných sms zpráv. Provozovatelem je město Habry.

Vintířov

Srážkoměrná stanice v povodí dolní Vltavy, ve správě Povodí Vltavy, státní podnik

Vladislav

Srážkoměrná stanice se nachází na vodárenském objektu mezi Vladislaví a částí městyse Hostákov. Stanice se nachází nad polní trati Radvanov. Provozovatelem stanice je městys Vladislav.

Vysoké Studnice

Srážkoměrná stanice Vysoké Studnice leží v nadmořské výšce 568 m n. m. a je ve správě ČHMÚ.