Srážkoměry - Olomoucký

Bělá pod Pradědem - Filipovice

Srážkoměr je umístěn v areálu SKIPARKu Filipovice.

Bělotín

Srážkoměrná stanice je umístěna na pozemku školy v Bělotíně - č. p. 2. Stanice je ve správě Českého hydrometeorologického ústavu.

Beňov

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Beňov je umístěna na stěně ve dvoře obecního úřadu. Varovné SMS jsou odesílány předsedovi a místopředsedovi povodňové komise obce Beňov.

Biskupská kupa

Srážkoměrná stanice se nachází u státní hranice s Polskem pod vrcholem Biskupské kupy.

Bouzov

Automatické srážkoměrné čidlo ve správě obce je umístěno na obecní budově (č. p. 68) v místní části Podolí.

Branná

Srážkoměrná stanice ČHMÚ Branná se nachází v katastrálním území Nové Losiny obce Jindřichov.

Bukovany

Srážkoměrná stanice obce Bukovany je umístěna na střeše obecního úřadu. Srážkoměr byl nainstalován na jaře roku 2014. Jedná se o nevyhřívaný srážkoměr, který slouží k měření kapalných srážek v období březen-říjen. Provozovatelem je obec Bukovany. Varovné SMS jsou odeslány předsedovi povodňové komise obce.

Čechy pod Kosířem

Srážkoměrné čidlo je umístěno na střeše obecního úřadu. Stanice data odesílá online a jsou přístupná volně na webu. Provozovatelem je obec Čechy pod Kosířem.

Čelechovice na Hané

Srážkoměrná stanice je umístěna na budově hasičské zbrojnice. Provozovatelem stanice je obec Čelechovice na Hané.

Česká Ves

Srážkoměrné čidlo je umístěno na střeše základní školy. Čidlo je v provozu od března do listopadu. Provozovatelem je obec Česká Ves.

Dolní Morava (Horní Morava)

Srážkoměrná stanice se nachází na pravém břehu řeky Moravy v místní části Horní Morava, přibližně 1,3 km jihozápadně od hotelu Sněžník, poblíž komunikace na Horní Lipku. Provozovatelem srážkoměru je obec Dolní Morava.

Dřevohostice

Srážkoměrná stanice ve správě městyse Dřevohostice je umístěna na střeše za Úřadem městyse Dřevohostice. Alarmové SMS jsou odesílány při překročení následujících limitních hodnot: 10 mm sumy srážky za 15 minut, 30 mm sumy srážky za 60 minut, 50 mm sumy srážky za 180 minut, 30 mm sumy srážky za 24 hodin. Varovné SMS jsou odeslány předsedovi a místopředsedovi povodňové komise městyse Dřevohostice.

Dřevohostice (ČHMÚ)

Automatická srážkoměrná stanice se nachází v nadmořské výšce 238 m n. m. na upravené zahradě rodinného domu č. p. 181 v městysi Dřevohostice. Provozovatelem stanice je ČHMÚ.

Dubicko

Srážkoměr ve správě ČHMÚ Ostrava je umístěn v areálu ČOV v obci Dubicko.

Hanušovice

Nevyhřívaná srážkoměrná stanice ve správě města Hanušovice je umístěna na betonovém sloupu u č.p. 189 v údolí Hanušovického potoka.

Hlubočky

Automatický celoroční srážkoměr je umístěn na střeše obchodního domu na adrese Dukelských hrdinů 502, 783 61 Hlubočky. Srážkoměr provozuje obec Hlubočky.

Horka nad Moravou - ZŠ

Nevyhřívaná srážkoměrná stanice je umístěna v areálu ZŠ Horka nad Moravou, v ulici Lidická. Provozovatelem stanice je obec Horka nad Moravou.

Horní Loděnice

Jedná se o vyhřívaný srážkoměr pro celoroční měření tekutých i tuhých srážek. Je umístěn v obci Horní Loděnice, v areálu obecního úřadu. Provozovatelem je obec Horní Loděnice.

Hoštejn

Srážkoměrná stanice je umístěná v areálu firmy Dřevo - Trans s.r.o. v nadmořské výšce 305 m n. m. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Ostrava.

Hrabišín

Srážkoměrná stanice se nachází v intravilánu obce na střeše obecního úřadu č. p. 65.
Majitelem a provozovatelem je obec Hrabišín.

Hranice - jez

Srážkoměrná stanice se nachází v blízkosti jezu Hranice v jižná části města. Přesnou polohu je třeba ověřit. Stanice ve správě Povodí Moravy s.p. 

Hustopeče nad Bečvou, Vysoká

Nevyhřívaný srážkoměr městyse Hustopeče nad Bečvou se nachází na budově č.p. 59. V provozu je od března do listopadu. (V současné době je srážkoměr nefunkční a řeší se jeho znovuzprovoznění).

Javorník

Srážkoměrná stanice leží v nadmořské výšce 289 m n. m., v blízkosti č.p. 580. Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Jeseník

Srážkoměrná stanice leží ve východní části intravilánu města Jeseník v ulici Kalvodova v nadmořské výšce 465 m n. m.  Provozovatelem stanice je ČHMÚ, pobočka Ostrava.

Jindřichov

Srážkoměrná stanice Povodí Moravy.

Klopotovice

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše budovy v areálu ČOV. Srážkoměr je nevyhřívaný a data přenáší v období od března do listopadu.
Majitelem a provozovatelem srážkoměru je obec Klopotovice.

Komárov

Nevyhřívaný srážkoměr ve správě obce Komárov se nachází na sloupu veřejného osvětlení v blízkosti Řídečského rybníka, u silnice III/44421. Srážkoměr je vybaven automatickým přenosem dat.

Libina

Srážkoměrná stanice je umístěna na obecní budově ve východní části obce v katastru Horní Libina na parcele č. 3082.
Majitelem a provozovatelem je obec Libina.

Limn_Stražisko

Srážkoměrná stanice, která je umístěna blízko 36.5 ř.km na vodním toku Romže. Tento srážkoměr je ve správě města Prostějov, jehož data nejsou veřejná, ale zastupitelstvu obce jsou k dispozici.

Lošov

Srážkoměrná stanice v obci Lošov se nachází v areálu meteorologické stanice cca 0,5 km severovýchodním směrem od intravilánu obce. Jedná se o člunkový srážkoměr o průměru 200 mm. Provozovatelem je Statutární město Olomouc. Získaná data slouží k predikci hydrologické situace na Lošovském potoce, dále na vodních tocích Bystřice a Morava. 

Loštice

Automatické srážkoměrné čidlo ve správě města Loštice je umístěné v místní části Žádlovice.

Loučany

Srážkoměrná stanice obce Loučany. Nachází se na budově ČOV Loučany, stavba stojí na p. č. 311.

Loučná nad Desnou - Annín

Srážkoměrná stanice ve správě SO Údolí Desné se nachází u koryta toku Hučivé Desné.

Luká

Automatická srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ je umístěna na pozemku klimatologické stanice u obce Luká v nadmořské výšce 510 m n. m.

Majetín

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Majetín je umístěna na střeše budovy v areálu místního koupaliště, v nadmořské výšce 210 m n. m. 

Měrovice nad Hanou

Srážkoměrná stanice se nachází v severní části intravilánu obce v zemědělském areálu u hráze rybníka. Majitelem a provozovatelem je obec Měrovice nad Hanou.

Milotice nad Bečvou

Srážkoměr (ve správě obce Milotice nad Bečvou) se nachází na střeše obecního úřadu č. p. 59. (V současné době je srážkoměr nefunkční a řeší se jeho znovuzprovoznění).

Mírov

Automatický celoroční srážkoměr s odesíláním naměřených dat se nachází na pozemku u obecního úřadu obce Mírov. Provozovatelem stanice je obec Mírov.

Moravičany

Srážkoměr ve správě Povodí Moravy, s. p. je umístěn poblíž soutoku Moravy a Třebůvky v obci Moravičany, po pravé straně železniční trati ve směru na Mohelnici.

Nové Valteřice

Srážkoměrná stanice Nové Valteřice se nachází na autobusové zastávce "Restaurace" naproti kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Provozovatelem je město Moravský Beroun.

Olomouc - Holice

Jedná se o automatický celoroční vyhřívaný srážkoměr ve správě ČHMÚ Ostrava. Nachází se na katastrálním území městské čtvrtě Holice u Olomouce v nadmořské výšce 210 m n. m.

Olšany u Prostějova

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Olšany u Prostějova je umístěna na budově místního obecního úřadu.

Ondratice

Srážkoměr je ve správě obce Ondratice a je umístěn na střeše hasičské zbrojnice. Jedná se o nevyhřívaný srážkoměr se záchytnou plochou 200 cm2.

Paprsek

Srážkoměrná stanice se nachází na louce, v nadmořské výšce asi 970 m n. m. Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Paseka

Srážkoměr se nachází u č. p. 281 v blízkosti MŠ Paseka (č. p. 143). Srážkoměr je ve správě ČHMÚ.

Písečná (u Jeseníka)

Automatický srážkoměr s dálkovým přenosem dat je umístěn na budově obecního úřadu v Písečné. Provozovatelem je obec Písečná.

Podlesí (Malá Morava)

Srážkoměr je umístěn na střeše sportovních šaten u fotbalového hřiště v místní části Malá Morava - Podlesí. Srážkoměr obce Malá Morava je vyhřívaný a umožňuje celoroční provoz.

Postřelmov

Srážkoměrná stanice je umístěna na tělocvičně ZŠ Postřelmov. Stanice je ve správě obce Postřelmov.

Protivanov

Automatická srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ Brno je umístěna na zahradě za nemovitostí č. p. 254 v městysi Protivanov v nadmořské výšce 675 m n. m.

Přerov - ČHMÚ

Srážkoměr je umístěn v areálu Zemědělské školy v Přerově blízko zemědělské plochy v nadmořské výšce 210 m n. m. Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Přerov - hasičská zbrojnice

Srážkoměrná stanice je umístěna na střeše hasičské zbrojnice v ul. Šířava. Provozovatelem je město Přerov.

Přerov - Penčice

Srážkoměrná stanice je umístěna na koupališti v městské části Přerov-Penčice. Nachází se v nadmořské výšce cca 246 m n. m. Stanice je nevyhřívaná, při nízkých teplotách dochází k zamrzání, a proto v období nízkých teplot není možný online přenos. Provozovatelem stanice je město Přerov.

Raková u Konice

Srážkoměrná stanice obce Raková u Konice je umístěna v západní části obce. Aktuální úhrn srážek bude zpřístupněn vždy od března do listopadu z důvodu možného zamrzání a poškození daného typu přístroje.

Ramzová

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše budovy č.p. 345. Jedná se o srážkoměrné čidlo s dálkovým přenosem dat. Stanice je ve správě Povodí Odry, státní podnik.

Raškov

Srážkoměrná stanice Povodí Moravy, s.p. na severu obce Bohdíkov v katastru Raškův Dvůr.

Rejchartice

Stanice je umístěna na sloupu el. vedení naproti OÚ Rejchartice a je vybavena automatickým odesíláním dat a výstražných sms. Stanice monitoruje srážkovou činnost v oblasti Červeného vrchu, Smrku a Městských skal. Provozovatelem je SO Údolí Desné.

Rejvíz

Srážkoměr ve správě Povodí Odry, státní podnik umístěný v obci za rodinnými domy. 

Rohle

Srážkoměrná stanice se nachází na budově obecního úřadu č. p. 56.
Majitelem a provozovatelem je obec Rohle.

Senice na Hané

Automatická srážkoměrná stanice obce Senice na Hané je umístěna na střeše budovy lékárny.

Sklené (Malá Morava)

Srážkoměr je umístěn na autobusové zastávce v místní části Malá Morava - Sklené. Stanice je ve správě obce Malá Morava.

Slatinice

Srážkoměr se nachází na betonovém sloupu v blízkosti lázní Slatinice. Provozovatelem stanice je obec Slatinice.

Smržice

Nevyhřívaná srážkoměrná stanice ve správě obce Smržice je umístěna na střeše garáže v areálu obecního úřadu. V provozu je pouze od března do listopadu. 

Stará Červená Voda

Automatická srážkoměrná stanice s dálkovým přenosem dat je umístěna na budově č. p. 112 v Nové Červené Vodě (bývalá MŠ). Stanice je ve správě obce.

Šerák

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ Ostrava se nachází na hoře Šerák.

Šternberk

Srážkoměr se nachází na ulici Dvořákova ve městě Šternberk, východně od vlakového nádraží a je ve správě ČHMÚ Ostrava.

Šumperk

Srážkoměrná stanice se nachází v severní části intravilánu města u ulice Zemědělská ve výšce 328 m n. m. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Ostrava.

Tovačov

Srážkoměrná stanice je umístěna na střeše zdravotního střediska v centrální části města. Majitelem a provozovatelem je město Tovačov.

Vápenná

Automatická srážkoměrná stanice s dálkovým přenosem dat se nachází na střeše obecního úřadu v obci Vápenná. Stanice je ve správě obce.

VD Plumlov - odtok

Srážkoměr ve správě Povodí Moravy, s. p. se nachází u mostku přes vodní tok Hloučela, který se nachází na konci ulice K Výpusti.

Velké Losiny

Srážkoměrná stanice ve správě ČHMÚ Ostrava se nachází v lázeňském komplexu.

Veselíčko

Nevyhřívaná srážkoměrná stanice v obci Veselíčko je umístěná na střeše obecních garáží. Provozovatelem je obec Veselíčko.

Vidnava

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše technického objektu, na levém břehu Vidnávky u hřbitova. Provozovatelem je Povodí Odry, státní podnik. 

Vranovice-Kelčice

Srážkoměr se nachází na území obce.
Majitelem a provozovatelem je obec Vranovice-Kelčice.

Vrbátky

Srážkoměrná stanice provozovaná obcí Vrbátky je umístěna v areálu ČOV, v části obce Vrbátky-Štětovice. Srážkoměr není vyhřívaný a v provozu je tedy jen od března do listopadu. 

Zvole

Srážkoměr obce je umístěn na střeše bytového domu č. p. 169 nacházejícího se vedle OÚ.

Žulová

Srážkoměrná stanice je umístěna na budově vodojemu v Žulové, nad místní částí Tomíkovice. Jedná se o srážkoměrné čidlo s dálkovým přenosem dat. Stanice je ve správě města.