Důležité kontakty

Tato kapitola obsahuje následující neveřejné informace:
  • Hlásná a hlídková služba
  • Zabezpečení evakuace
  • Dopravní, mechanizační a technické prostředky k ochraně před povodněmi
Některé údaje jsou NEVEŘEJNÉ a jsou dostupné pouze autorizovaným uživatelům. Přístup vyřizuje správce aplikace dle stanovených pravidel.

Hlásná a hlídková služba

Informace o povodňové situaci v jednotlivých obcí SO ORP Uherský Brod dostává povodňová komise ORP od starostů obcí, správců vodních toků a také od ČHMÚ. Hlásnou a hlídkovou službu na území města Uherský Brod vykonává Městská policie Uherský Brod. Na území jednotlivých obcí ORP hlásnou a hlídkovou službu zajišťují obvykle členové povodňové komise, případně příslušníci hasičského sboru či další osoby určené předsedou povodňové komise jednotlivé obce.

Kontakty na osoby zajišťující hlásnou povodňovou službu (dle kapitoly 3.5.3 a 3.5.4)

Území Jméno a příjmení Adresa
Kontakt (neveřejný)
Uherský Brod Městská policie Uherský Brod Pecháčkova 872
Bojkovice Hlásná služba: Bc. Bohumila Petrášová Sušilova 952
Hlídková služba: Jiří Sojka, Tomáš Gabrhel Žleby 1100
Mánesova 274
Bánov Bc. Marek Mahdal Bánov 700
Březová Josef Trecha Březová 390
Bystřice pod Lopeníkem Martin Gavenda Bystřice pod Lopeníkem 262
Dolní Němčí Ing. František Hajdůch Nivnická 82
Drslavice Rostislav Mihel Drslavice 93
Horní Němčí Lumír Kreisl Horní Němčí 113
Hostětín Jaroslav Boleček Hostětín 75
Hradčovice Antonín Ondrůšek Hradčovice 168
Komňa Hlásná služba: Ing. Jana Křižková, Ladislav Krpálek Komňa 191
Komňa 108
Hlídková služba :Ivo Mikulášek, Milan Glajch Komňa 279
Komňa 77
Korytná Josef Klon Korytná 297
Lopeník Roman Buček Lopeník 211
Nezdenice Ing. Mgr. Libuše Bídová Drahy 72
Nivnice Ing. Miroslav Vykydal Sídliště 1000
Pašovice Vlastimil Řezníček Pašovice 100
Pitín Martin Zálešák Pitín 18
Prakšice Ing. Josef Hefka Prakšice čp. 29
Rudice Mgr. Miroslava Chupíková Rudice 109
Slavkov Libor Švardala Slavkov 114
Starý Hrozenkov Hlásný služba: Milan Vaculík Starý Hrozenkov 3
Hlídková služba: Vladimír Lebánek Starý Hrozenkov 257
Strání Antonín Popelka Na Kopci 321
Suchá Loz Bc. Václav Bujáček Suchá Loz č. p. 72
Šumice Ing. Josef Jančář Šumice 400
Vápenice Anna Kubáníková Vápenice 75
Veletiny

Hlásná služba:
Tomáš Trtek

Veletiny 200

Hlídková služba:
Radim Snopek
Rostislav Zemánek

Veletiny 110
Veletiny 213

Vlčnov Jiří Matušík
Marta Moštková
Dušan Mikulec
Vlčnov 1004
Vlčnov 1084
Vlčnov 441
Vyškovec Bohumil Hodulík Vyškovec 65
Záhorovice Miroslav Andrlík Záhorovice 382
Žítková Šárka Šusteková
Jitka Trpíková
Žítková 161
Žítková 161

 

Zabezpečení evakuace

Evakuační místa na území SO ORP Uherský Brod

 

Dostupné záchranné a zabezpečovací technické prostředky a materiální prostředky

Subjekty poskytující technické a materiální prostředky k provádění záchranných a zabezpečovacích prací

Obec Subjekt Typ techniky Adresa Kontaktní osoba Mobil (neveřejný)
Uherský Brod SÚS Uh. Hradiště -- Hradiště, Pivovarská 514 -- --
Uherský Brod RUMPOLD UHB s.r.o. Nákladní vozidla Předbranská 415 Ing. Žmolík
Uherský Brod SILAMO s.r.o. Nakladače U Porážky 2337 Ing. Moštěk
Uherský Brod ZEVOS a.s. Uherské Hradiště Nakladače, bagr U Korečnice 2293 Ing. Vítek
Uherský Brod ZEMASPOL a.s.Uherský Brod, Traktory, nakladače U Korečnice 1770 Ing. Jahoda
Bojkovice Nirtex s.r.o. -- Pod Světlovem 939 Michal Králík
Bojkovice Zetes s.r.o -- Štefánikova 932 Ing. Michal Vaňhara
Březová OÚ Březová cisternová automobilová stříkačka 1x, dopravní automobil 9-místný 1x, terénní vozidlo Pickup 1x, nákladní automobil 1x, bagr 1x, traktor 1x Březová 390 Josef Trecha
Hradčovice OÚ Hradčovice traktor kolový Zetor (r. výroby 1985), traktor kolový Zetor Proxima GP 100 Hradčovice 168 Antonín Ondrůšek
Komňa SDH Komňa hasičský vůz 1ks, čerpadlo 1ks, motorová pila 1ks Komňa 42 Ivo Mikulášek
OÚ Komňa traktor 1ks, motorová pila 2ks, kalové čerpadlo 1ks Komňa 42 Mirosalv Velík
Korytná OÚ Korytná technické a materiální prostředky k provádění záchranných prací Korytná 297 Josef Klon, Bronislav Mikulec
Lopeník OÚ Lopeník traktor, čelní nakladač, podkop, lesní naviják, třístranný sklápěcí vlek, vyvážecí vlek s hydraulickou rukou, benzínová elektrocentrála Lopeník 211 Tomáš Dulínek
Rudice ZD Rudice - Přečkovice traktor 4ks, nakladač 1ks, vlečka 4ks Rudice 7 Luděk Horecký
TOKO Agri traktor 2ks, nakladač 3ks Rudice 3 Tomáš Kořínek  
Plášek - Lukáš bagr, nákladní auto V3S Rudice 213, 40 Miroslav Plášek ml.,
Ondřej Lukáš
Suchá Loz OÚ Suchá Loz traktor 1ks, multikára 1ks, mikrobus 1ks, vlečka 2ks Suchá Loz 72 Václav Bujáček
Zemědělci Suchá Loz traktory, bagr, vlečky atd.   Josef Velecký,
Pavel Špaček
Veletiny OÚ Veletiny kalové čerpadlo Heron Veletiny 218 Tomáš Trtek