Hladinoměry - Blatec

Blatec H1 (Morávka)

Hladinoměrná stanice Blatec H1 se nachází na přemostění přes řeku Morávku (rameno Moravy), na silnici č. 4353 na trase Blatec-Grygov. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemce zpráv hlídkové služby o výšce hladiny je Obecní úřad Blatec a Obecní úřad Majetín. Obec dále varuje obec Charváty a městys Dub nad Moravou, které se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Olomouc).

Blatec (Morava)

Hladinoměrná stanice Blatec H2 se nachází na přemostění přes řeku Moravu, na silnici č. 4353 na trase Blatec-Grygov. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemce zpráv hlídkové služby o výšce hladiny je Obecní úřad Blatec a Obecní úřad Majetín. Obec dále varuje obec Charváty a městys Dub nad Moravou, které se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Olomouc).

Dub nad Moravou (Morava)

Hladinoměrná stanice Dub nad Moravou se nachází na přemostění přes řeku Moravu v části Bolelouc. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemci zpráv hlídkové služby o výšce hladiny jsou Úřady městysů Dub nad Moravou a Brodek u Přerova a OÚ Kokory. Městys dále varuje obce Věrovany, Citov a Císařov a město Tovačov, které jsou tokem ohrožovány. Dále městys informuje příslušné ORP (Olomouc).

Olomouc - Nové Sady (Morava)

Hlásný profil kat. A ve správě ČHMÚ. Nachází se přibližně 300 m od sídla Povodí Moravy s.p. v městské části Nové Sady, na levém břehu.

Velký Týnec (Beroňka)

Hladinoměrná stanice Velký Týnec (Beroňka) se nachází na přemostění přes řeku Beroňku. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemci zpráv hlídkové služby o výšce hladiny jsou obecní úřady ve Velkém Týnci, Grygově a Majetíně. Obec dále varuje obce Grygov a Blatec, které jsou tokem ohrožovány. Dále obec informuje příslušné ORP (Olomouc).