Srážkoměry - Petrovice u Lanškrouna

Horní Čermná

Srážkoměrná stanice je umístěna v areálu vodojemu v severní části intravilánu obce Horní Čermná. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Labe - závod Pardubice.

Horní Třešňovec

Srážkoměrná stanice ve správě obce Horní Třešňovec je umístěna na konzoli vedle obecního úřadu Horní Třešňovec na pozemku obce ve střední části intravilánu obce Horní Třešňovec.

Mariánská Hora

Srážkoměrná stanice je umístěna v areálu vodojemu na sever od intravilánu obce Horní Třešňovec. Provozovatelem srážkoměrné stanice je město Lanškroun.

Mistrovice

Vyhřívaný srážkoměr s celoročním provozem o záchytné ploše 200cm2 ve správě obce Mistrovice umístěný na budově tělocvičny.

Ústí nad Orlicí

Profesionální meteorologická stanice ČHMÚ umístěná na letišti v Ústí nad Orlicí. Nadmořská výška pozemku, na kterém se nachází, je 402 m n. m. Vedle srážek je zde měřena i teplota půdy, výpar vody, koncentrace SO2, NOX a polétavého prachu. Nepřetržitý provoz zde probíhá od roku 1971. Maximální naměřená teplota zde byla 35,8 °C (1983) a minimální teplota -27,9 °C (1985). Maximální úhrn srážek zde byl 61 mm ve dne 20. 7. 2001.