Hladinoměry - Zvole

Lesnice (Loučka)

Hladinoměrné čidlo je umístěno na mostku na místní komunikaci přes Loučku na okraji obce. Obec Lesnice dále varuje obec Leština, která se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).

Lupěné (Moravská Sázava)

Hladinoměr se nachází v obci Lupěné u zastávky ČD 50 m pod železničním mostem přes Moravskou Sázavu na pravém břehu řeky. Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Moravičany (Morava)

Hlásný profil kat. A se nachází pod železničním mostem na trati Olomouc - Praha na levém břehu Moravy. Provozovatelem hladinoměru je ČHMÚ Ostrava.

Postřelmov (Morava)

Hladinoměrné čidlo je umístěno na lávce přes Moravu v jihovýchodní části obce Postřelmov. Obec dále varuje obec Lesnice, která se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).

Zvole (Morava)

Hlásný profil kat. C se nachází na břehu řeky Moravy ve východní části obce. Profil monitoruje hlídková služba obce a varuje obce Lukavice a Bohuslavice, které se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh). Profil je vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Provozovatelem hladinoměru je obec Zvole.

Zvole (Zvolský potok)

Hladinoměrná stanice obce Zvole je vybudována na přemostění přes Zvolský potok v západní části obce. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Příjemce zpráv hlídkové služby o výšce hladiny je Obecní úřad Zvole. Obec dále varuje obce Lukavice a Bohuslavice, které se nachází níže na toku a také informuje příslušné ORP (Zábřeh).