Srážkoměry - Nové Město na Moravě

Bory

Srážkoměrná stanice se nachází v jižní části obce Bory na střeše budovy obecního úřadu (Dolní Bory č. p. 232). Stanice je nevyhřívaná a vybavená automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Majitelem a provozovatelem srážkoměru je obec Bory.

Březiny

Srážkoměrná stanice se nachází na břehu LP Svratky v km 148,85 u budovy obecního úřadu, č. p. 32. Stanice je nevyhřívaná a vybavená automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Majitelem a provozovatelem je obec Březiny.

Bystřice nad Pernštejnem

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna na střeše kulturního domu, č. p. 764. Provozovatelem srážkoměru je město Bystřice nad Pernštejnem.

Domanín

Srážkoměrná stanice se nachází v městské části Domanín na budově restauračního zařízení č. p. 10. Provozovatelem srážkoměru je město Bystřice nad Pernštejnem.

Herálec

Srážkoměrná stanice se nachází v centru obce Herálec na střeše budovy Hasičské zbrojnice č. p. 81. Stanice je nevyhřívaná a vybavená automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Majitelem a provozovatelem je město Žďár nad Sázavou.

Jimramov

Srážkoměrná stanice se nachází v povodí Fryšávky v severní části městyse Jimramov. Provozovatelem srážkoměrné stanice je Povodí Moravy, s.p.

Kadov

Srážkoměrná stanice se nachází v severní části obce Kadov, na střeše domu s č. p. 65. Provozovatelem srážkoměrné stanice je ČHMÚ Brno.

Kamenec u Poličky

Srážkoměrná stanice obce Kamenec u Poličky je umístěna v areálu Obecního úřadu Kamenec u Poličky.

Křižanov

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna u vodojemu na kopci Šibeník (areál stanice ČHMÚ na měření kvality ovzduší). Srážkoměr je vyhřívaný. Provozovatelem srážkoměru je městys Křižanov.

Lubná

Srážkoměrná stanice je umístěna na Skelné Huti poblíž Lubenské hájovny. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Hradec Králové.

Nedvězí

Srážkoměrná stanice je umístěna nad severní částí obce na svahu Librova kopce. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Brno.

Nové Město na Moravě (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v jihozápadní části města Nové Město na Moravě na zahradě domu č. p. 776 ulice Jamborova ve výšce 601 m n. m. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.
Srážkoměr je ve správě ČHMÚ Brno.

Nové Město na Moravě II - zrušeno

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše městského úřadu v Novém Městě na Moravě a je vybavena dálkovým přenosem dat. Provozovatelem stanice je město Nové Město na Moravě.

Ostrov nad Oslavou

Srážkoměrná stanice se nachází na střeše úřadu městyse Ostrov nad Oslavou, č. p. 246 ve výšce cca 515 m n. m. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Srážkoměr je ve správě Povodí Moravy, s. p.

Počítky

Srážkoměrná stanice je umístěna v jihozápadní části obce Počítky na velké terase budovy Obecního úřadu č. p. 61. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.
Majitelem a provozovatelem srážkoměru je město Žďár nad Sázavou.

Polnička

Srážkoměrná stanice se nachází v centru obce Polnička na střeše budovy Základní školy (č. p. 147). Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Majitelem a provozovatelem srážkoměru je město Žďár nad Sázavou.

Sebranice

Srážkoměrná stanice je umístěna na úpravně vody v k. ú. obce Střítež. Provozovatelem srážkoměru je Povodí Labe, státní podnik - Závod Pardubice.

Stržanov (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází v jižní části obce Stržanov na zahradě rodinného domu č. p. 79 v nadmořské výšce 605 m. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Provozovatelem srážkoměru je ČHMÚ Praha.

Svratka - NEFUNKČNÍ

Srážkoměrná stanice Svratka se nachází v jižní části města Svratka na střeše technické budovy sběrného dvora Moravská 383. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.
Majitelem a provozovatelem srážkoměru je město Svratka.

Svratouch (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází severovýchodně od obce Svratouch v areálu meteorologické stanice Svratouch ve výšce 734 m n. m. Meteorologická stanice je zařazena do sítě profesionálních pozorovacích stanic v rámci ČR. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.
Provozovatelem stanice je ČHMÚ Hradec Králové.

Vatín (ČHMÚ)

Srážkoměrná stanice se nachází jihovýchodně od intravilánu obce Vatín v areálu meteorologické stanice ve výšce 558 m n. m. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv. Provozovatelem stanice je ČHMÚ Brno.

VD Staviště (Povodí Vltavy)

Srážkoměrná stanice je umístěna na hrázi VD Staviště východně od města Žďár nad Sázavou. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.
Srážkoměr je ve správě Povodí Vltavy, státní podnik.

VD Vír

Automatická srážkoměrná stanice je umístěna nedaleko hráze VD Vír. Provozovatelem srážkoměru je Povodí Moravy, s. p.

Vortová (Povodí Labe)

Srážkoměr se nachází jihovýchodně od intravilánu obce Vortová v osadě Staré Hutě u hájenky při silnici z Vortové do Herálce. Stanice je vybavena automatickým odesíláním dat a varovných SMS zpráv.
Srážkoměr je ve správě Povodí Labe, státní podnik.